Efes Veteriner Bostanlı

Koruyucu Hekimlik

 

 
 

   Koruyucu hekimlik evcil hayvanınız için bir yaşam sigortasıdır.Tedavisi mümkün olmayan veya zor olan hastalıklara karşı bağışıklık sistemini hazır hale getirmek için immun serum, immunmodulator ilaçlar ve yapılan aşı uygulamalarının tamamına koruyucu hekimlik diyebiliriz.

   Her evcil hayvanın yaşadığı çevre koşullarına göre farklı aşı programı vardır.Bu konuda en doğru kararı Veteriner Hekiminiz verecektir.Kulaktan dolma bilgiler ile ve daha ucuz olması sebebiyle yetkisiz kişilerce yapılan aşı uygulamaları yasal olarak suç olmakla beraber bu yanlış ve bilgisizce yapılan uygulama  evcil hayvanınızın hayatına mal olabilmektedir.

   Aşıların ve diğer biyolojik ürünlerin soğuk zincirde taşınması ve mutlaka Veteriner Hekim kontrolünden geçmiş sağlıklı evcil hayvanlara yetkili kişiler tarafından uygulanmalıdır.

   Aşı programı henüz tamamlanmamış evcil hayvanın dışarıda dolaşması sağlığı için çok risklidir.Bu konuda Veteriner Hekiminizin uyarı ve önerilerini dikkate alınız.

   Evcil hayvanınızın uzun ömürlü olması muayene ,kontrol ve aşılarının düzenli yapılmasına bağlı olduğunu asla unutmayınız .